automn

رياضي كنكور

automnRight
social
#

رياضي كنكور

شیوه صحیح تست زنی

مطمئناً در طول تحصیل متوجه خواهید شد که عصر قبل از امتحان سوالات امتحانی سالهای گذشته را می گذرانید تا با سوالات و مباحث مورد علاقه معلمان بیشتر آشنا شوید تا بتوانید سوال کنید. درباره آنها بیشتر بدانید. سال کنکور نیز از این قاعده مستثنی نیست. به عنوان یک داوطلب حرفه ای برای کنکور ، باید بدانید که چه نوع آزمون هایی را می توان برای هر مبحث طراحی کرد و حتما سالانه سوال زیادی را برای هر نوع امتحان بررسی کنید. این موارد علاوه بر آموزش و یادگیری به کاهش استرس و اضطراب نیز کمک می کند ، زیرا درمورد امتحاناتی که شرکت می کنید بیشتر خواهید آموخت.

 

سوء تفاهم برخی از کنکوی ها این است که آنها علاوه بر یادگیری ، آزمایش زنان را نیز می دانند و تست زدن یکی از مهمترین مراحل یادگیری است ، اگر این چرخه یادگیری به درستی انجام نشود ، بدون شک با مشکلاتی روبرو می شوند. . همانطور که اشاره کردیم ، تست بخشی مهم در یادگیری است ، مانند حل مثالها و تمرینات ، و نمی توانید آن را به بعد از عید موکول کنید. لازم به ذکر است که فرصت بعد از عید سعید فطر برای دوره ، بررسی و تکمیل دوره یادگیری است ، مردم نمی توانند به اندازه قبل از عید فطر یاد بگیرند و بعد از عید فطر ، تمام فعالیت های یادگیری در آزمون را می توان سفارش داد این یک سوء تفاهم است که این مورد اجرایی نیست.

 

اما به دلیل محدودیت زمانی برای پاسخگویی به هر سوال آزمون (ریاضیات 90 ثانیه-شیمی 60-فیزیک 75-زیست 42-ادبیات 43-آموزش 41-زبان 48) و به دلیل مفهومی بودن سوال ، سرعت عمل مناسب برای هر سوال در کلاس است.

با توجه به اهمیت آزمون برای موفقیت شما در کنکور ، و اینکه اکثر کنکورها (حتی به دلیل کیفیت یادگیری بالا) همیشه در آزمون با مشکل روبرو می شوند ، تصمیم گرفتیم این مقاله را بنویسیم. انواع و اقسام روشهای آزمون را به طور دقیق برای شما توضیح دهید.

 

مدل های مختلف آزمون

 

نوع آموزش یا آموزش

نوع زن آزمایشی

آزمون نوع چکیده

(0) نظر

روش حل تست های کنکور

با شک بین دو گزینه در آزمون چه کنیم؟


🔸بعد از بررسی آزمون توسط دانش آموزان بخشی از سوالاتی که غلط پاسخ داده شده به علت مشکلات ساختاری است.معمولا پاسخ غلط به این دسته از سوالات مربوط به بحث آموزشی است و نیاز به تمرین بیشتر دارد.

🔸اما گونه ی دیگری از اشتباهات در آزمون هستند که عمدتا براساس بی دقتی و عدم توجه کافی به سوالات رخ می دهند و مربوط به مشکلات علمی و آموزشی دانش آموز نمی شوند.

‼️چگونه غلط های خود را در آزمون کاهش دهیم؟اگر در پاسخ به یک سوال شک کردیم جواب بدهیم یا خیر؟


شک را به دو مدل دسته بندی می کنیم:


🔸شک مطلق: معمولا شک های عددی است و در تست های تحلیلی،محاسباتی و تاکیدی با افعال مثبت و منفی دیده میشود.ترجیحا به این سوالات نباید پاسخ داد

🔸شک نسبی : اکثر شک های دانش آموزان از این دسته است.جواب سوال را می دانیم اما به دلایلی مثل نگاه کردن به گزینه ها دچار شک می شویم.

با شک نسبی چطور برخورد کنیم؟


🔸در سوالاتی که صورت سوال برای پاسخ دادن کامل و کافی است مانند سوالات جای خالی بهتر است تا حد امکان به گزینه ها نگاه نکنیم،بدون در نظر گرفتن گزینه ها پاسخ خود را مشخص کنیم و سپس گزینه ی مورد نظر را انتخاب نماییم.در درس دین و زندگی خیلی از سوالات به این صورت است،همچین در دروس شیمی و زیست نیز از این دسته سوالات دیده میشود.

🔸اگر سوالی را بدون نگاه کردن به گزینه ها پاسخ دادیم هنگام انتخاب گزینه به محض اینکه پاسخ خود را دیدیم انتخاب کنیم و سایر گزینه ها را بررسی نکنیم.

🔸اما در برخی از سوالات حتما نیاز به مطالعه گزینه ها داریم مانند سوالات “کدام گزینه صحیح نیست” ،در اینگونه سوالات عمدتا طراح سوال جواب را در گزینه 3 و 4 قرار می دهد و گزینه های 1 و 2 شک برانگیز است.این نکته یک قانون نیست اما معمولا به اینگونه است.در این دسته از سوالات بهتر است از گزینه ی اخر شروع به بررسی کنیم.

🔸پیشنهاد دیگری که در برخورد با شک نسبی مطرح می شود این است که در پیش آزمون آمار بگیریم که در کدام درس ها سوالاتی که شک داریم را بیشتر درست میزنیم.اگر بالای 50 درصد سوالات شک برانگیز در یک درس را درست زدیم بهتر است به سوالات شک برانگیز آن درس در آزمون پاسخ بدهیم.

🔸به طور کلی پیش آزمون مناسب و استاندارد میتواند تا حد زیاد شک های نسبی در آزمون اصلی را کاهش دهد.به دانش آموزانی که خطاهای زیادی در آزمون دارند پیشنهاد می شود پیش آزمون ساده تری از خود بگیرند.

(0) نظر
X